network

  • Atlantis Bilgisayar, şirketiniz için ağ kurulumu altyapısını hazırlayıp, ağ güvenliğinizi sağlayarak iş devamlılığınızı güvence altına alıyor. 

  • Şirketinizin Ağ kurulumu sırasında size özel çözümleri ve gereksinimleri belirleyip, şirketiniz için en verimli ve ekonomik çözümleri size sunuyoruz. 

wifisetupNETWORK nedir? 

Bilgisayarların ve diğer destekleyen cihazların (PDA v.s) birbiri ile bilgi transferi yapabilmesi ve belirli yöneticilerin diğer bilgisayarlara uzaktan müdahale edebilmesi network`ün temellerini oluşturur.

NETWORK KURULUM ÇEŞİTLERİ

Local Area Network kablolu ve kablosuz bağlantı olmak üzere ikiye ayrılır. Şirketinizin yerleşim yapısına göre kablolu ve kablosuz networklar oluşturmaktayız. Gelişen teknoloji ile birlikte wireless (kablosuz network) çok geniş bir ürün yelpazesi sağlamaktadır. Networkunuza PDA - SMARTPHONE gibi cihazlarla bağlanarak bilgisayarlarınızla senkronize olmanız sağlanabilir. Kablosuz erişim sayesinde bahçenize, üst katlarınıza veya 1km içindeki her hangi bir wireless alıcısıyla aranızda network oluşturabilir bilgilerinizi paylaşabilirsiniz

Wireless (Radyo Frekansı) 

Kablosuz tüm PC - PDA - SMARTPHONE - WIRELESS teknolojine uygun cihazlar 1km içinde hiç bir kablo bağlantısı olmadan birbirleri ile iletişime geçebilirler. 

Cable (Kablolu Bağlantı) 

Bilgisayar bulunan tüm odalara kablo çekilerek hub'lar üzerinden bilgisayarlara veri aktarımı yapılır. Kablosuz bağlantıya göre performansı daha yüksektir.        

networkVPN Teknolojisi

VPN(Virtual Private Network/Sanal Özel Ag) internet üzerinden sifreli ve güvenli veri iletisimi saglamak için düsünülmüs bir teknolojidir. Kiralık hatlar(Lease-line)gibi daha güvenli, saglam çözümlerin yerine VPN kullanilmasinin temel nedeni, maliyet ve kolay yapılandırmadır.Temelde iki tip VPN teknolojisi vardır. Amacımıza gore bu iki VPN teknolojisinden birini seçebiliriz. Bu teknolojiler “Remote Access VPN ” ve “Site-to-site VPN” olarak geçer.Remote Access olarak tanımladgımız VPN türü, firmaların gezgin çalısanlarının firma agına heryerden güvenliiletisimlerini saglamak için kullanılır. Ya da büyük bir firmanın farklı lokasyonlardaki subelerini merkeze baglamak için kullanılır.Basitçe resimleyecek olursak: Firmamızın satıs elemanı Sivas’ta bir görüsme sonrası bazı belgeleri print etmesiya da ofisteki bir kaynagı kullanması gerekti, bunu normal internet üzerinden yapmak hem riskli hem de bir o kadar zordur. Bunun yerine biz elemanımıza VPN istemcisi kurarak istedigi yerden sirket agına baglanarak “belirli” islemleri gerçeklestirebilmesini ve “belirli” kaynaklara erisimisaglayabiliriz -ki tercih edilmesi gereken yöntem de budur-.
g) internet üzerinden sifreli ve güvenli veri iletisimi saglamak için düsünülmüs bir teknolojidir. Kiralık hatlar(Lease-line)gibi daha güvenli, saglam çözümlerin yerine VPN kullanilmasinin temel nedeni, maliyet ve kolay yapılandırmadır.Temelde iki tip VPN teknolojisi vardır. Amacımıza gore bu iki VPN teknolojisinden birini seçebiliriz. Bu teknolojiler “Remote Access VPN ” ve “Site-to-site VPN” olarak geçer.Remote Access olarak tanımladgımız VPN türü, firmaların gezgin çalısanlarının firma agına heryerden güvenliiletisimlerini saglamak için kullanılır. Ya da büyük bir firmanın farklı lokasyonlardaki subelerini merkeze baglamak için kullanılır.Basitçe resimleyecek olursak: Firmamızın satıs elemanı Sivas’ta bir görüsme sonrası bazı belgeleri print etmesiya da ofisteki bir kaynagı kullanması gerekti, bunu normal internet üzerinden yapmak hem riskli hem de bir o kadar zordur. Bunun yerine biz elemanımıza VPN istemcisi kurarakistedigi yerden sirket agına baglanarak “belirli” islemleri gerçeklestirebilmesini ve “belirli” kaynaklara erisimisaglayabiliriz -ki tercih edilmesi gereken yöntem de budur-.

Burda firmamız Atlantis Bilgisayar yine size özel ve uygun olan teknolojiyi seçerek en güvenli ve sorunsuz şekilde VPN kurulumunuzu(Uzaktan bağlantı) gerçekleştirerek iş potansiyelinizi arttırıp buna hız ve profesyonellik katmaktadır...

Şirketinizin Ağ kurulumu sırasında size özel çözümleri ve gereksinimleri belirleyip, şirketiniz için en verimli ve ekonomik çözümleri size sunuyoruz.

  • Site-to-site VPN
  • Açık Kod VPN Çözümleri
  • OpenVPN